fbpx

Wiosenny seksuologiczny panel naukowy

konferencja odbędzie się w sobotę, 18 marca 2023

Przemoc seksualna – sprawcy i sprawczynie

Obowiązki prawne psychoterapeuty. Prawo a wolność kobiet. Możliwości i ograniczenia terapii.

Zapraszamy Państwa na naszą czwartą konferencję seksuologiczno-psychoterapeutyczną, a trzecią w formule wiosennego panelu dyskusyjnego on-line.

Tym razem przyjrzymy się trudnej, ale obecnej w gabinetach psychoterapeutów i na salach sądowych problematyce – sprawców, ofiar, świadków przemocy i pracujących z nimi psychoterapeutów. Podejmiemy także refleksję nad jednocześnie chroniącą, ale niekiedy także prowokującą różnego rodzaju przemoc wykładnią prawa. Możemy porozmawiać kontrowersyjnie i polemicznie, ale jak zawsze, z szacunkiem zarówno do siebie, do pacjentów – tak ofiar, jak i sprawców, a także dla rzetelnej wiedzy naukowej i klinicznej, na której opieramy swoje przemyślenia.

Do udziału w wykładach i dyskusjach zapraszamy psychoterapeutów, seksuologów, psychiatrów, prawników, a także studentów ostatnich lat psychologii i medycyny oraz prawa, kryminalistyki i kryminologii.

Marcowa konferencja będzie miała formułę panelu dyskusyjnego z udziałem psychoterapeutów, seksuologów i prawników, obejmującego cztery wiodące tematy:

  • Sesja 1. Kobiety jako sprawczynie przemocy seksualnej.
  • Sesja 2. Tajemnica zawodowa i obowiązek zgłaszania przestępstw w praktyce specjalisty zdrowia psychicznego i seksualnego.
  • Sesja 3. Polskie prawo a prawa kobiet do wolności seksualnej i reprodukcyjnej – dylematy lekarza, psychologa, psychoterapeuty.
  • Sesja 4. Możliwości i ograniczenia pracy psychoterapeutycznej z osobami skazanymi za przestępstwa seksualne.

Każdy z bloków tematycznych będzie się składał z około 45-minutowych prelekcji, oraz 45-minutowych dyskusji w gronie zaproszonych ekspertów i między wszystkimi uczestnikami konferencji.

Konferencja jest organizowana przez superwizorów PTS, co umożliwia jej uczestnikom uzyskanie punktów edukacyjnych w ścieżce szkoleniowej PTS.

Prelegenci

Sesje panelu naukowego poprowadzą:

Sesja 1. dr n. med. Aleksandra Krasowska

Sesja 2. dr Filip Szumski

Sesja 3. dr n. med. Aleksandra Krasowska

Sesja 4. mgr Rafał Rutkowski

Miejsce i czas

Miejsce: Przestrzeń wirtualna, platforma Zoom. Wymaga linku rejestracyjnego wysłanego e-mailem.       
Czas: 18 marca 2023, Sobota 9.00-17.00

Rejestracja

Rejestracja na konferencję jest obowiązkowa. Do potwierdzenia rejestracji wymagana jest wpłata środków przez system PayU na stronie Synteza Lab.

Konferencja jest skierowana głównie do osób zajmujących się psychoterapią, leczeniem seksuologicznym lub innego rodzaju pracą z osobami cierpiącymi z powodu zaburzeń zdrowia psychicznego.

W tym roku wydarzenie skierowane jest również do osób zajmujących się kwestiami prawnymi, kryminologicznymi oraz kryminalistycznymi, obecnymi w poruszanych na konferencji tematach seksuologicznych.