fbpx

Seksualność w psychoterapii

Konferencja seksuologii klinicznej

Metody psychoterapeutyczne w seksuologii
Problemy seksuologiczne w psychoterapii

Konferencja naukowo-szkoleniowa on-line, 3-4 października 2020 r.


Nasza konferencja dobiegła końca

Szanowni Państwo,

Dziękujemy Państwu za udział w konferencji, zaangażowanie i aktywność, a także kulturę dyskusji i życzliwą atmosferę. Program został w pełni zrealizowany i domknięty ciekawymi dyskusjami.

Około 15 października będą wysyłane certyfikaty. W podobnym czasie planujemy udostępnić uczestnikom prezentacje z konferencji.

Do końca października pozostaje aktywny e-mail konferencyjny: konferencjacentrum2020@gmail.com

Pozdrawiamy,

Komitet Organizacyjny Konferencji


O konferencji

Konferencja jest organizowana przez dwa centra medyczne, z Warszawy i z Krakowa, w których stosowana jest w praktyce psychoterapia zaburzeń seksualnych, przy współpracy Fundacji Rozwoju Terapii Rodzin Na Szlaku, Zakładu Terapii Rodzin i Psychosomatyki Katedry Psychiatrii UJ CM oraz Pracowni Rozwoju Psychoterapii, organizatora Kursu Psychoterapii Zaburzeń Seksualnych w Krakowie. Wsparcia konferencji udziela także Instytut Psychologii UJ, dzięki któremu może się odbyć aż 9 równoległych warsztatów.

Wydarzenie to ma w założeniu umożliwić wymianę myśli między klinicystami: seksuologami i psychoterapeutami. Tematami przewodnimi spotkania będą metody psychoterapeutyczne stosowane w seksuologii oraz problemy seksuologiczne ujawniające się w psychoterapii prowadzonej przez nie-seksuologów.

Do poprowadzenia wykładów i warsztatów zostali zaproszeni między innymi wykładowcy Kursu Psychoterapii Zaburzeń Seksualnych oraz inni praktykujący seksuolodzy i psychoterapeuci. Zapraszamy także do współtworzenia konferencji poprzez czynny udział uczestników.

Konferencja posiada akredytację Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, co umożliwia jej uczestnikom uzyskanie punktów edukacyjnych w ścieżce szkoleniowej PTS.

Prelegenci

Udział czynny w konferencji potwierdzili m.in.: Arkadiusz Bilejczyk, Marta Dora, Grzegorz Iniewicz, Sławomir Jakima, Jacek Legierski, Magdalena Krzak, Ewa Małachowska, Łukasz Müldner-Nieckowski, Justyna Oettingen, Katarzyna Owsiany, Małgorzata Pogorzelska, Jacek Prusak SJ, Rafał Rutkowski, Małgorzata Starzec-Proserpio, Agnieszka Wiszniewicz.

Tematyka

Tematyka wystąpień i warsztatów to m. in.: zastosowanie w terapii zaburzeń seksualnych podejść: CBT, terapii schematów, psychodynamicznego, EFT, systemowego. Terapia indywidualna, terapia par, terapia seksualna. Konteksty zaburzeń seksualnych. Seksualność osób w wieku emerytalnym. HIV. BDSM. Dysfunkcje. Zaburzenia preferencji seksualnych. Transpłciowość.

Miejsce i czas

Miejsce: Przestrzeń wirtualna       
Czas: 3-4 października 2020, Sobota 9.30-18.30, Niedziela 9.00-16.00

Rejestracja

Rejestracja na konferencję jest obowiązkowa. Do potwierdzenia rejestracji wymagana jest wpłata środków na numer konta podany na stronie internetowej oraz przesłanie formularza rejestracyjnego. Dostępnych jest 360 miejsc. O rezerwacji decyduje kolejność zgłoszeń potwierdzonych wpłatą.

Konferencja jest skierowana głównie do osób zajmujących się psychoterapią, leczeniem seksuologicznym lub innego rodzaju pracą z osobami cierpiącymi z powodu zaburzeń zdrowia psychicznego.    

Warsztaty