fbpx

Wiosenny seksuologiczny panel naukowy

20 marca 2021

Co nowego w seksuologii?

Różnorodność płciowa i seksualna we współczesnej seksuologii

Aktualne trendy w leczeniu zaburzeń seksualnych – perspektywa psychoterapeutyczna i medyczna


Konferencja seksuologiczna: wiosenny panel naukowy 2021

Wiosenny panel naukowy, podobnie jak październikowa konferencja seksuologii klinicznej jest organizowany przez dwa centra medyczne, z Warszawy i z Krakowa, w których stosowana jest w praktyce psychoterapia zaburzeń seksualnych. Ze względu na pandemię przyjęliśmy formułę jednodniowego wydarzenia on-line. Biorąc pod uwagę dobry odbiór ostatniej konferencji nie wykluczamy pozostawienia tej formuły dla cyklicznych, jednodniowych wydarzeń naukowych w przyszłości. Jednocześnie czekamy na koniec pandemii, żeby zorganizować konferencję, w której będziemy mogli się spotkać z Państwem osobiście.

Zapraszamy psychoterapeutów, seksuologów, psychiatrów, a także studentów ostatnich lat psychologii i medycyny.

Marcowa konferencja będzie miała formułę panelu dyskusyjnego z udziałem ekspertów – seksuologów praktyków, obejmującego trzy wiodące tematy:

    • Sesja 1. Różnorodność płciowa i seksualna we współczesnej seksuologii
    • Sesja 2. Aktualne trendy w leczeniu zaburzeń seksualnych – perspektywa psychoterapeutyczna
    • Sesja 3. Aktualne trendy w leczeniu zaburzeń seksualnych – perspektywa medyczna

Celem naszego panelu naukowego jest zaprezentowanie aktualnych, najświeższych trendów w seksuologii.

Każdy z bloków tematycznych będzie się składał z 60-minutowych prelekcji dotyczących bieżącej wiedzy pochodzącej z artykułów naukowych i innych publikacji, które ukazały się w ostatnich latach, oraz dyskusji, podzielonej na część przeznaczoną dla panelu ekspertów oraz część, w której udział wezmą wszyscy uczestnicy konferencji.

Konferencja jest organizowana przez superwizorów PTS, co umożliwia jej uczestnikom uzyskanie punktów edukacyjnych w ścieżce szkoleniowej PTS.

Prelegenci

Sesje panelu naukowego poprowadzą:

Sesja 1. Marta Dora i Aleksandra Krasowska

Sesja 2. Arkadiusz Bilejczyk i Łukasz Müldner-Nieckowski (prowadzenie sesji) oraz Milena Kansy, Magdalena Hasiuk, mgr Tomasz Siwicki, Krzysztof Maracewicz, Kamila Jakubiak-Leńczuk (prelegenci)

Sesja 3. Andrzej Depko

Miejsce i czas

Miejsce: Przestrzeń wirtualna, platforma Zoom       
Czas: 20 marca 2021, Sobota 9.00-17.00

Rejestracja

Rejestracja na konferencję jest obowiązkowa. Do potwierdzenia rejestracji wymagana jest wpłata środków na numer konta podany na stronie internetowej oraz przesłanie formularza rejestracyjnego.

Konferencja jest skierowana głównie do osób zajmujących się psychoterapią, leczeniem seksuologicznym lub innego rodzaju pracą z osobami cierpiącymi z powodu zaburzeń zdrowia psychicznego, a także studentów ostatnich lat psychologii i medycyny.