fbpx

Wiosenny seksuologiczny panel naukowy

konferencja odbędzie się w niedzielę, 20 marca 2022

Nowe wyzwania w seksuologii

Farmakoterapia a seksualność. Życie seksualne w pandemii. Spektrum płci – niebinarność.


Konferencja odbyła się zgodnie z planem. Dziękujemy wszystkim uczestnikom panelu oraz prelegentom za spotkanie, pełne inspirujących myśli.


Konferencja seksuologiczna: Wiosenny panel naukowy 2022

Zachęceni pozytywnymi reakcjami na ubiegłoroczne spotkanie internetowe w dużym gronie psychoterapeutów i seksuologów, zgodnie z obietnicą, przygotowaliśmy kolejny seksuologiczny panel naukowy. Wydarzenie jest organizowane przez dwa centra medyczne, z Warszawy i z Krakowa, w których stosowana jest w praktyce psychoterapia zaburzeń seksualnych – Centrum Psychoterapii i Rozwoju Kontakt oraz Centrum Terapii Synteza. Utrzymujemy formułę spotkań online, co nie wyklucza organizowania przez nas seksuologiczno-psychoterapeutycznych konferencji w kontakcie osobistym, kiedy sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli.

Do udziału w wykładach i dyskusjach zapraszamy psychoterapeutów, seksuologów, psychiatrów, a także studentów ostatnich lat psychologii i medycyny.

Marcowa konferencja będzie miała formułę panelu dyskusyjnego z udziałem wielu seksuologów praktyków, obejmującego trzy wiodące tematy:

    • Sesja 1. Wpływ farmakoterapii na seksualność. Farmakoterapia bezpieczna dla funkcji seksualnych.
    • Sesja 2. Relacja między doświadczeniem pandemii COVID-19 a funkcjonowaniem seksualnym.
    • Sesja 3. Niebinarność w praktyce psychoterapeutycznej.

Głównym celem naszego panelu naukowego jest zaprezentowanie aktualnych, najświeższych trendów w seksuologii, ale rozszerzyliśmy go o potrzebę dostarczenia przydatnej wiedzy terapeutom-praktykom, a także intencję stworzenia przestrzeni do kreatywnej dyskusji w środowisku osób zainteresowanych zarówno psychoterapią, jak i seksuologią.

Podążając za informacjami zwrotnymi od uczestników poprzedniego panelu, zdecydowaliśmy się udostępnić więcej czasu poszczególnym prelegentom, co ma pozwolić na spokojne pogłębienie mniejszej liczby tematów zamiast przyspieszonego zajmowania się większą liczbą wątków.

Każdy z bloków tematycznych będzie się składał z około 60-minutowych prelekcji, podzielonych na części, po każdej z których zaproponujemy dyskusję w gronie zaproszonych ekspertów oraz między wszystkimi uczestnikami konferencji.

Konferencja jest organizowana przez superwizorów PTS, co umożliwia jej uczestnikom uzyskanie punktów edukacyjnych w ścieżce szkoleniowej PTS.

Prelegenci

Sesje panelu naukowego poprowadzą:

Sesja 1. Aleksandra Krasowska i Łukasz Müldner-Nieckowski

Sesja 2. Łukasz Dudek

Sesja 3. Marta Dora

Miejsce i czas

Miejsce: Przestrzeń wirtualna, platforma Zoom. Wymaga linku rejestracyjnego wysłanego e-mailem.       
Czas: 20 marca 2022, Niedziela 9.00-17.00

Rejestracja

Rejestracja na konferencję jest obowiązkowa. Do potwierdzenia rejestracji wymagana jest wpłata środków na numer konta podany na stronie internetowej oraz przesłanie formularza rejestracyjnego.

Konferencja jest skierowana głównie do osób zajmujących się psychoterapią, leczeniem seksuologicznym lub innego rodzaju pracą z osobami cierpiącymi z powodu zaburzeń zdrowia psychicznego, a także studentów ostatnich lat psychologii i medycyny.